Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

Az U14-es mérkőzésen készült képeket ITT lehet megtekinteni!

UTE U15–Győri ETO FC 3–3 (3–2)
U15, Nyugati csoport, 10. forduló
UTE Atlétikai Stadion

UTE: Balázs – Migend, Nemes, Kovács Á., Zilahi (Paragh – 70.) – Dinnyés, Ferkel, Gyulay, Kecskés (Fári – 62.) – Schmid (Veres – 40.), Bíró
Győr: Pálfi – Jakab, Farkas, Mocsi, Zeke – Bencz (Vincze – 71.), Sztojka, Kovács K., Zachán (Kőfalvi – 40.) – Tamás, Szánthó (Szabó – 40.)
Gólszerzők: Kecskés (5., 10.), Migend (29.) ill. Mocsi (38.), Jakab (40.), Tamás (75.)
Sárga lap:
Migend (49.), Kovács Á. (49.), Dinnyés (53.), Ferkel (55.) ill. Kovács K. (61.)

Piros lap: Sztojka (53.)

UTE U14–Győri ETO FC 2–5 (2–4)
U14, Nyugati csoport, 10. forduló
Bánka Kristóf Sportközpont

UTE: Kőrösi – Kasza, Mógor, Fekete, Makó – Kréti (Nagy Botond – 60.), Kulánda (Csernus – 65.), Vizi (Ireghy – 57. – Ganyicz – 60.), Bon – Sóss, Skulka (Csóh – 60.)
Győr: Onódi (Ruisz – 65.) – Nagy Bálint, Csonka, Radics – Kalmár (Varjú – 56.), Somogyi, Múcska, Nagy Z., Szentes (Balogh – 52.) – Márton (Gelencsér – 68.), Babayigit (Tokaji – 52.)
Gólszerzők: Bon (15.), Skulka (33.) ill. Nagy Z. (3.), Szentes (8.), Márton (9., 43.), Múcska (13.)
Sárga lap:
Mógor (25.), Kasza (43.) Bon (73.) ill. Múcska (27.), Somogyi (61.)

Nem kezdődött túlságosan jól számunkra a mérkőzés, hiszen a 13. percben már 0-4 állt a képzeletbeli eredményjelzőn. A sokkból kezdtünk magunkhoz térni és a 15. percben Bon Marcell egyéni alakítása után már megvolt a szépítő találat (1-4). A biztos előny tudatában a vendégek kicsit visszavettek a tempóból, ám a 25. percben büntetőhöz jutottak, amit kapusunk, Kőrösi Dávid nagyszerűen hárított.

A kispadon lehetett olyan hangokat hallani, hogy innentől megnyerjük a mérkőzést és ez beigazolódni látszódott, hiszen a 33. percben Skulka 30 méterről kilőtte az üres kaput (2-4). Sajnos a félidő hátralévő idejében nem sikerült csökkenteni a különbséget, pedig volt lehetőségünk, így kétgólos vendég előnnyel mentek a csapatok a szünetre.

A második félidőt is a Győr kezdte jobban és a 43. percben megszerezték az ötödik góljukat. A csapatok nem adták fel a támadójátékot és felváltva jöttek a helyzeteket egymás után. Mivel már nem született újabb találat a mérkőzés végéig, így a Győr elvitte mid a három pontot.

Szél József:Kettős érzés van bennem a mérkőzés miatt. Egyrészről ha azt mondjuk, hogy 5-2-re kikaptunk, a játékunk nem igazán volt tökéletes, a védekezésünk az elején nem muzsikált úgy, ahogy azt az eddigi mérkőzéseken mutattuk, akkor szomorú vagyok, de ha azt vesszünk, hogy 4-0-ról felálltunk 4-2-re és tizenegyest is hárított a kapusunk, akkor ez egy nagyon pozitív dolog. Azt kell, hogy mondjam, a Győr előttünk jár. Nagyon nagy eredmény az, ahova eljutottunk közel három hónap alatt. Azon kell dolgoznunk, hogy lassan egy Győr szintjére is eljussunk. Azért mindenféleképpen elmarasztalom a játékosaimat, hogy tíz perc alatt négy gólt kaptak, de másfelől meg is dicsérem őket azért, mert talpra álltunk a pofon után és visszajöttünk a meccsbe.